Η ΤΕΚΑ Hellas δεν σταματά να υποστηρίζει με τα προϊόντα της, τηλεοπτικές εκπομπές και ανερχόμενους μάγειρες.
Εδώ και χρόνια δίνει τα προϊόντα της, φούρνους και εστίες, στην εκπομπή Master Chef. Η υποστήριξη αυτή συνεχίζεται και φέτος, στο Master Chef 7.
Ένας διαγωνισμός τόσο επίπονος, ανταγωνιστικός και απαιτητικός χρειάζεται αντίστοιχα αποτελεσματικές και αξιόπιστες συσκευές, και η ΤΕΚΑ μπορεί να το προσφέρει αυτό.
Όμως η συνεισφορά της ΤΕΚΑ στα μαγειρικά δρώμενα της χώρας δεν σταματά στο Master Chef, αλλά συνεχίζεται με την στήριξη του νικητή του Master Chef, Σταύρου Βαρθαλίτη, ο οποίος με τις συνταγές και τα videάκια του νοστιμεύει τα πιάτα μας.